x

G Noktası Büyütme

G Noktası Büyütme

Orgazm olabilme yetişkin bir insanın dünyada partneriyle isteyerek yaşadığı en önemli mutluluk nedenlerinden birisidir. Yaşama enerjisi ve mutlu bir beraberlik için hem kadının hem de erkeğin cinsel açıdan tatmin olması ve beraber yaşadığı insanı ruhsal ve bedensel olarak doyurması gerekmektedir.

Ülkemizde kadınların cinsel hayatlarından aldığı tatminde azalma olmasına sık rastlanılır ve bu konuda yeterli bilginin olmaması ve ayıp olacağı endişesi çok yaygındır. Kadınlarda cinsel ilişkide zevk almayı ve orgazm olma sıklığını artırmak için G shot uygulaması son 10 yılda oldukça sık yapılmakta ve bu konuda başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Orgazm nedir?

Ergenlik çağına gelmiş bireylerde ruhsal ve veya bedensel uyarılma sonucunda cinsel organlarda ritmik kasılma veya sıvı boşalmalarının eşlik edebileceği geçici olarak süren ve insana kendini olağanüstü şekilde iyi hissettiren duygusal sağnak halidir. Orgazm sırasında tüm vücutta ve cinsel organlarda sarsılma ve mükemmel bir zevk alma hali oluşmaktadır.

Kadında Orgazm Nasıl Sağlanır?

Kadınlarda orgazm olma sıklığı ve oluşması için gereken doneler erkeklerden daha karmaşıktır. Kadınlarda orgazma katkıda bulunan duygusal, ruhsal konfor hali erkeklerden daha kırılgan olmakta ve bu yüzden her ilişkide partneri yeteri kadar özeni göstermiyorsa orgazm gerçekleşmemektedir. Erkeklerde olduğu gibi güven duyulmayan günübirlik tabir edilen ya da duygusal bağ oluşturmayan cinsel ilişkiler kadınlarda orgazm oluşturmayabilmektedir.

Kadınların partnerleri tarafından özel hissettirilmesi ve güzel ve tek olduklarını hissetmeleri orgazm olmalarında asıl şartlardan biridir. Bunun dışında kaba bir şekilde sadece cinsel birleşme arzusu ile yapılan seksüel aktivite aceleye getirildiğinde çoğu kadında orgazm olmadan sonuçlanır. Kadınlarda uyarılma bölgeleri olan göğüsler, anal bölge, klitoris gibi alanlar cinsel ilişki sırasında orgazm olmaya katkıda bulunur.

Klitoris nedir?

Klitoris kadın dış genital organlarından uyarılma potansiyeli yüksek olan ve cinsel ilişki sırasında büyüyen ve sertleşen bir organdır. Klitoris yaklaşık 2.5 cm uzunluğunda olup 2 kurus ve 1 gövdeden oluşan lades kemiği şeklinde bir organdır. Klitoris her 2 tarafında klitoral hood denilen bölge bulunmaktadır. Klitoris genetik olarak erkekte penisin karşılığı olmaktadır. Erkeklik hormonunun arttığı hastalıklarda veya dışarıdan testosteron alınması halinde kliteromegali denilen klitoris büyümesi oluşmaktadır.

Kadınlarda orgazm olamama neden olur?

Kadınlarda orgazm olamamanın gerek bedensel gerek ruhsal olarak birden çok sebebi olabilmektedir. Orgazm olamama nedenleri arasında en sık şunlar bulunmaktadır:

Orgazm olmayı zorlaştıran psikiyatrik ilaç kullanımı
Cinsel organlarda enfeksiyon 
Genital bölgede ağrı oluşturan hastalıklar,
Dead Vajina Sendromu: Çok fazla masturbasyon yapılması ve vibrator kullanılması sonucu normal ilişkide orgazm olamama ile karakterize durum
Alkol kullanımı
Konforsuz cinsel ilişki
İlişkide uyarılmanın beklenmemesi


G noktası Nedir? Kadınlarda Nerededir?

G noktası bu noktayı ilk tanımlayan Alman doktor Ernst Grafenberg tarafından tarif edildiği için bölgenin adı G noktası olarak adlandırılmıştır. G noktası nerededir ve bir kadın kendi G noktasını nasıl bulabilir bu çok merak edilmektedir. Kadında klitoris orta hatta ve idrar kesesinin dışarı ile bağlandığı üretra denilen idrarın geldiği borucuk yer almaktadır.

Vajinanın üst duvarında üretranın geçtiği bölgenin 4 cm içerisinde orta hatta G noktası yer almaktadır. G noktası elle bulunduğunda dokunulması sonrası uyarılabilir olduğu hemen hissedilir. G noktası hafifçe uyarıldığında cinsel ilişki sırasında orgazma katkıda bulunur. 

G Noktasının Görevi Nedir?

G noktası beyne giden cinsel uyarı sinyallerini diğer bölgelere göre daha kolay iletmektedir. Görevi penis başının sürtünmesi sonrası orgazm olmaya destek olmaktır. G noktasının bulunduğu bölgede paraüretral bez denilen salgı kanalları da bulunur ve uyarılma ile salgi yaparak kadın orgazmı ve boşalmasını oluştururlar. 

G noktası nasıl uyarılır? Vajinal orgazm nasıl sağlanır?

G noktası bölgesi mesane boynu ve üretra arasında erkeklerin prostat bölgesine denilen alan denk gelmektedir. Bu bölgeye cinsel arzu hissi geliştikten ve ruhsal olarak uyarıldıktan sonra avuç içi yukarı bakacak şekilde orta parmağın 4-5 cm sokularak derinlemesine baskı yapılması ve idrar hissi gelir gibi bastırılması ile derin bir haz oluşmaktadır. G noktası baskısı ve buna bağlı orgazm olunmasında kadınlarda idrar kaçırma hissine benzer boşalma meydana gelmektedir.

G noktası aşırı sert olmayan yumuşak dokunmalara ve titreşim hareketlerine de duyarlıdır. G noktasının yüksek frekanslı hareketlerle sert olmayan titreştirilmesi uyarılması da bazı kadınlarda etki sağlamaktadır. Ağrı oluşturmadan vajinal ön bölgeye sık aralıklarla penis başı veya parmakla sürtünmenin devam ettirilmesi vajinal orgazmın oluşması için yeterli olabilmektedir. 

G Noktası İçin İdeal Sex Pozisyon Hangisidir?

G noktası vajinal girişin üst kısmında mesane boynunun bulunduğu ve üretra ile birleştiği bölgededir. Cinsel birleşme sırasında erkeğin penis ucunun vajinanın arka kısmına yöneldiği durumlarda G noktası uyarılması azalmaktadır. G noktasına penisin en çok temas ettiği durumlar yanı G noktasının uyarıldığı sex pozisyonları şunlardır:

Erkeğin penisi içindeyken penisin vajina üst duvarına yönlendirilmesi
Penisin bükülmemesine dikkat edilerek kadının üstte ve erkeğe sırtını dönerek ilişkiye girilmesi
Erkeğin arkada ve kadının diz-dirseklerine dayanarak eğilmesi ile yapılan cinsel ilişki
Kadının erkeğin üzerinde sandalyeye oturur şekilde ilişki
Kadını idrar kesesinin dolu olduğu durumlarda yapılan ilişkide G noktası daha çok uyarılmaktadır.

Neden G Noktası Dolgusu Yaptırmalıyım?

G noktası dolgusu yaptırmak cinsel ilişkiden daha fazla tatmin olmanızı sağlar

Cinsel hayatta yeterince tatmin olunması depresyon ve stresle başa çıkmak için olmazsa olmazdır. İlişkisinde yeterli cinselliği yaşayan insanların günlük hayatta ve mesleğinde kendine güveninin artması ve daha başarılı olması beklenir.

Sizin tatmin olmanız ve sağlıklı bir cinsel yaşam sürmeniz partnerinizin yaşamını ve dolayısıyla ilişkinizi de olumlu yönde etkilemektedir.

Vajinal Orgazm Tedavisi, G Shot ( G noktası büyütme )  Nedir?

Kadınlarda vajinal orgazm olamama ve buna bağlı cinsel hayatta mutsuzluk sık olmaktadır.

G shot tedavisi vajinaya G noktasına uygulanan estetik bir uygulamadır. G noktası belirgin hale getirilerek ilişki sırasında G noktasının ve vajinal orgazmın sıklığının artırılması ve mutlu tatmin edici cinsel hayat hedeflenir.

Vajinal orgazm tedavisi görmek için son dönemde istanbul genelinde artmış bir ilgi vardır.

İstanbul G shot tedavisi yaptıran kadınların orgazm olma olasılıkları normale göre artmakta ve kadınlar bu uygulamadan oldukça memnun kalmaktadır.

G shot tedavisi istanbulda nasıl yapılmaktadır konusunda bizim kliniğimizde ve web sitemizde yeterli bilgilendirmeyi bulabilir isterseniz doktorumuzla ücretsiz yüz yüze görüşebilirsiniz.

G Noktası Büyütme Dolgu (G Shot) İşlemi Nasıl Yapılır?

G shot işlemi genital muayene pozisyonunda yapılır. Hyaluronic acid içeren dolgular G noktası bölgesine enjekte edilir ve o bölge belirgin hale getirilir.

G noktası büyütme işlemi G shot ya da G noktası dolgu işlemi olarak da adlandırılmaktadır. İstanbul genelinde G shot işlemi internette de oldukça sık aranmakta ve merak edilmektedir.

G noktası büyütme işlemi ofis ve muayene şartlarında uyanık iken yapılabilecek çok kısa süren bir uygulamadır. İşlem sonrası normal hayatınıza hemen devam edebilirsiniz. İşlemden sonraki dönemde cinsel hayatınızda bir bekleme süresine gerek yoktur. G noktası dolgu işlemi için çok kısa zaman ayarlamanız yeterli olacaktır ve sonrasında ilişkinizde farkı siz de göreceksiniz.

G noktası dolgusu işleminden sonraki 6-8 ay boyunca dolgu görevini yapar ve sonra tekrar edilmesi gerekmektedir.

G Noktası Dolgusunun Faydası Nedir?

G noktası dolgusu yaptırmak cinsel ilişkiden daha fazla tatmin olmanızı sağlar

Cinsel hayatta yeterince tatmin olunması depresyon ve stresle başa çıkmak için olmazsa olmazdır. İlişkisinde yeterli cinselliği yaşayan insanların günlük hayatta ve mesleğinde kendine güveninin artması ve daha başarılı olması beklenir.

Sizin tatmin olmanız ve sağlıklı bir cinsel yaşam sürmeniz partnerinizin yaşamını ve dolayısıyla ilişkinizi de olumlu yönde etkilemektedir.

G noktası dolgusunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

G noktası ve bölge belirgin kalın hale gelerek uyarılması kolaylaşır.
Normalde penis başı G noktası belirgin olmayan kadınlarda G noktasına hiç temas etmez ve eğer uzun süren bir birleşme olmaz ya da klitoral seks ile ilişki desteklenmezse maalesef kadında orgazm olamama ve eksik kalma hissi oluşur bu da sağlıksız bir ilişki oluşmasına neden olur.
G noktası uyarılabilen ve vajinal orgazm olan kadın günlük hayatında daha mutlu olmaktadır.

Orgazm Aşısının Etkisi Ne Zaman Başlar? Ne Kadar Devam Eder?

Orgazm aşısı etkisi işlemden hemen sonra başlamaktadır. Kolajen bazlı aşılar 3-4 ay etkili iken hyaluronic acid dolguların etkisi 6 ay civarındadır. Hastadan hastaya değişmekle birlikte enjeksiyon yapılan bölgede kalınlaşma ve kabarıklık olması amaçlanır G noktasındaki kalınlığın artması ile orantılı olarak uyarılma miktarı artmaktadır.

Grafenberg Noktası Büyütme İşlemi Diğer Genital Estetik Operasyonları ile Beraber Yapılabilir mi?
Grafenberg noktası büyütme işlemi vajinal yoldan yapılan her türlü estetik işlemine kombine edilebilir.

Labioplasti işlemi, vajina daraltma klitoris estetiği gibi işlemlerle beraber G shot işlemi de yapılabilir. Dış genitalde bölgede mükemmel görüntü ile beraber uyarılma ve hazzın da kombine edilmesi sağlanır ve güçlü orgazm ve tatmin sağlamanıza faydası olur.

G Noktası Büyütme İşlemi Nerede Yapılır?

G Noktası büyütme işlemi ofis şartlarında bir öğle vaktinizi ayarlayarak yaptırabileceğiniz bir işlemdir. İşlem anestezi olmadan ya da sprey anestezi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Hastane ortamında da yapılması mümkündür. 

G Shot Ameliyatı Fiyatları

G shot ameliyatı uygulanan yerlerde fiyat aralığı değişken olmaktadır. Kullanılan teknik ve dolgu malzemesinin kalitesiz olduğu yerlerde fiyat cazip olsa da sonrasında uygulamadan memnun kalmama oranı maalesef artmaktadır. Biz klinik olarak lisanslı CE belgeli kaliteli dolgular kullanmaktayız. 

İstanbul G shot ameliyat fiyatları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dr Yalçın Yarar tarafından İstanbul G shot işlemi konusunda bilgi almak için bize whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

G Noktası Dolgusundan Sonra Cinsel İlişki
G noktası dolgusundan sonra cinsel ilişki daha iyi ve tatmin edici olmaktadır. G noktası dolgusu yapıldıktan sonra bölge kabarıklığı ve kalınlığı artar ilişkide o bölgeye temas artacağı için vajinal orgazm daha kuvvetli ve zevk verici olmaktadır. G noktası dolgusu yapıldıktan sonra cinsel ilişkiye ara verme gereği yoktur ve cinsel ilişkide bulunulabilir. G noktası dolgusu yapıldıktan sonra partnerinizin de G noktası bölgesini bulması kolaylaştığı için elle temas ederek sizi uyarması da daha kolay olabilmektedir.

Orgazm Olamamanın Psikolojik Kaynaklı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Orgazm olamama yani anorgazmi hastalığının organik ya da ruhsal temelli olup olmadığını anlamak için detaylı olarak hastanın muayene edilmesi ve ilişki özelliklerin irdelenmesi gerekmektedir. Vajinal muayene ve ultrasonografi yapılarak orgazm olmaya engel anatomik bir problem olup olmadığı araştırılır. Ayrıca hastanın partneri ile de görüşme yapılmalı ve cinsel ilişkilerindeki bozukluklar araştırılmalıdır.

Organik ve davranışsal bir problem saptanmayan kadınlarda psikolojik açıdan bir problem olması ihtimaline karşı psikiyatrik değerlendirme de yapılmalı ve anorgazminin kaynağı bulunmalıdır.

Orgazm Aşısından Adet düzenim etkilenir mi?

G noktası dolgusu işleminde adet döngüsü etkilenme olasılığı yoktur. G noktası dolgusu yapılırken hastanın adetli olmaması gerekmektedir. Adet döneminde yapılması enfeksiyon olasılığına sebebiyet vermektedir.

Ağrılı bir işlem midir?
İşlemde 2-3 kez iğne batması şeklinde ağrı hissedilebilir. çok duyarlı hastalarda lokal anestezi ile uyusturma işlemi yapılabilmektedir.

İşlem ne kadar Sürer?
G shot işlemi yaklaşık 10-15 dakika kadar sürmektedir. işlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Orgazm Çeşitleri; Klitoris Orgazmı ve G Noktası Orgazmı

Klitoral orgazm ilişki sırasında klitorisin dokunularak uyarılması sonucu sertleşmesi ve sonrasında enerjisi yüksek duygusal ve vajinal boşalma ile beraber zevk yaşanması iken G noktası orgazmı klitoral orgazma göre daha derin ve yoğun olarak ruhsal ve bedensel boşalmaya sebep olan ve defalarca yapılması halinde aynı etkinin bir çok kez yaşanmasına izin veren bir orgzm çeşididir. G noktası yani vajinal orgazm daha güçlüdür ve kadına daha fazla zevk ve tatmin imkanı sağlar.

G Shot İşlemi Ne Sıklıkla Yapılabilir?

G shot işlemi 6-8 aylık sıklıklarla yapılabilir. Dolgu maddesinin tipine göre sıklık değişebilmektedir. Sık aralıklarla yapılması herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermez.

Bu işlem spirale zarar verir mi?

G shot işlemi yapılması ve sonrasında spirale zarar verme spiralde kayma görülmez, rahatlıkla yapılabilir.

G Noktası enjeksiyonu sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

G noktası enjeksiyonu sonrası normal iş ve cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz. dikkat etmeniz tek özellik işlem günü denize veya havuza girmekten uzak durmanız gerektiğidir.

G Noktası uyarılması için İdeal Pozisyon Hangisidir?

G noktası vajinal girişin üst kısmında mesane boynunun bulunduğu ve üretra ile birleştiği bölgededir. Cinsel birleşme sırasında erkeğin penis ucunun vajinanın arka kısmına yöneldiği durumlarda G noktası uyarılması azalmaktadır. G noktasına penisin en çok temas ettiği durumlar yanı G noktasının uyarıldığı sex pozisyonları şunlardır:

Erkeğin penisi içindeyken penisin vajina üst duvarına yönlendirilmesi
Penisin bükülmemesine dikkat edilerek kadının üstte ve erkeğe sırtını dönerek ilişkiye girilmesi
Erkeğin arkada ve kadının diz-dirseklerine dayanarak eğilmesi ile yapılan cinsel ilişki
Kadının erkeğin üzerinde sandalyeye oturur şekilde ilişki
Kadını idrar kesesinin dolu olduğu durumlarda yapılan ilişkide G noktası daha çok uyarılmaktadır.

Zaten orgazm olabiliyorum, bana etkisi ne olur?

G noktanız belirgin değilse de orgazm olabilirsiniz. Klitoral olarak orgazm olan kadınlar da cinsel açıdan tatmin olmaktadırlar. G shot uygulanan ve klitoral orgazma G noktası orgazmı da eklenen kadınlar daha şiddetli ve daha zevk veren cinsel deneyim yaşadıklarını ve daha mutlu olduklarını belirtmektedirler.

G Noktası Büyütme
//
Op.Dr. Yalçın Yarar
Diğer Hizmetler
Labioplasti
Genital Estetik
Labioplasti
Ozon Tedavisi & Ozon Terapi
Ozonterapi ve Estetik
Ozon Tedavisi & Ozon Terapi
Burun Dolgusu
Medikal Estetik
Burun Dolgusu
Jalupro Gençlik Serumu
Medikal Estetik
Jalupro Gençlik Serumu
PUREST CLİNİC /Nişantaşı
Haftaiçi: 09:00 - 18:00
Haftasonu: Kapalı