x

Perine Estetiği

Perine Estetiği

Perine Estetiği (Perineoplasti) Operasyonu

Perine Estetiği; Çeşitli nedenlerle operasyonlar yapılmaktadır. Bu operasyonlar sağlık sorunlarının tedavisi için olabileceği gibi estetik olarak ta yapılabilmektedir. Estetik cerrahisi altında yapılan bu işlemler ilk aşama da estetik bir görüntü elde etmek için olduğu izlenimi oluşmaktadır. Ancak estetik amaçlı yapılan işlemlerde estetik kaygıyı ve oluşabilecek ruhsal sorunları ortadan kaldırmaktadır. Genital estetiği operasyonları da son yıllarda en çok yapılan estetik operasyonlar arasında yer almaktadır. Genital bölge estetik operasyonları ile birçok sağlık sorununun tedavisi mümkün olmaktadır. Hem estetik görüntünün düzeltilmesi hem de buna bağlı yaşanan sorunların giderilmesi mümkün olmaktadır.

Kadınların yaşamış olduğu birçok sorun son derece profesyonel bir çalışma süreci ile ortadan kaldırılmaktadır. Bu operasyonlar arasında perineoplasti de önemli bir yere sahiptir. Perine bölgesinde oluşan sorunun giderilmesi işlemleridir. Perine denilen bölge vajina alt girişi ile makat arasında kalan kısımdır. Bu kısımda yapılan işlemler de genital bölge operasyonları içerisinde yer almaktadır.

Perine Estetiği (Perineoplasti) Nedir?

Perine bölgesinde yapılan işlemler ile bu bölgenin estetik ve sağlık açısından daha iyi duruma getirmesi mümkün olmaktadır. Bu işlemler perine estetiği ( perineoplasti ) olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda perine onarım operasyonu olarak da bilinmektedir. Son yıllarda en çok yapılan genital bölge operasyonları arasında ilk sırada yer almaktadır. En çok doğum sonrasında oluşan istenmeyen görüntü ve işlev bozukluklarının düzeltilmesinde uygulanmaktadır. Ayrıca perine bölgesinde oluşan cilt ve deri katlanmalarının alınmasında da perineoplasti ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyat iki şekilde yapılabilmektedir.

Birinci şekilde sadece perineoplasti perine estetiği ameliyatı olarak
İkinci şekilde ise labioplasti ve vajina daraltma işlemleri ile birlikte yapılabilmektedir.
Perine; vajinanın alt kısmında bulunan girişi ile anüs arasında kalan bölgeye verilen isimdir. Tıbbi terim olarak perineum olarak adlandırılmaktadır. Bu alan 0,5-5 cm arasında değişen bir uzunluktadır. Bu bölgede kas ve bağ doku ile cilt altı dokusu bulunmaktadır. Bu bölgedeki kas dokuların güçlü olması doğum sırasında bebeğin doğumunu güçleştirmektedir. Bu tür doğumlarda müdehale edilmemesi durumunda perineal bölgede yırtılmalar oluşmaktadır. Bu durum istenmeyen bir durum olsa da en çok yaşanan sorunlardan birisidir. Bu nedenle de doğumda en çok uygulanan işlemlerden birisi Epizyotomi olmaktadır.

Epizyotomi; doğum sırasında bebeğin kolayca çıkışını sağlamak için perine bölgesine yapılan perine kesilmesi işlemine verilen isimdir. Burada amaç kontrolsüz perine yırtılmasını önlemektir. Perinenin doğum sonrası düzensiz ve sorunlu kalmasının da önüne geçmek amaçlanmaktadır. Aynı zamanda bebeğin daha kolay bir şekilde çıkışını sağlamaktır. Perine yırtılması durumunda sağlık ve estetik açıdan ciddi sorunlar oluşmaktadır. Bu nedenle de perine estetiği son derece önemli ve gerekli operasyonlar arasında yerini almaktadır.

Perine Estetiği
//
Op.Dr. Yalçın Yarar
Diğer Hizmetler
Klitoris Estetiği
Genital Estetik
Klitoris Estetiği
Kimyasal Peeling
Medikal Estetik
Kimyasal Peeling
Yanak Dolgusu
Medikal Estetik
Yanak Dolgusu
Ozon Sauna
Ozonterapi ve Estetik
Ozon Sauna
PUREST CLİNİC /Nişantaşı
Haftaiçi: 09:00 - 18:00
Haftasonu: Kapalı