x

Ozon Terapisi ve Uygulama Yöntemleri

Ozon Terapisi ve Uygulama Yöntemleri

Ozon gazı kullanılarak yapılan tedavilere ozon terapi ismi verilmektedir. Bu tedaviler oldukça etkili tedavilerdir. Aslında geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır fakat günümüzde yeni yeni açığa çıkmakta ve uygulanmaya başlanmaktadır.

Ozon tedavisi kesinlikle bir alternatif tıp değildir. Bu tedavilerin etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış ve rastgele tedaviler olmadığı ispatlanmıştır. En çok karıştırılan nokta budur ve kafanızda soru işaretleri varsa bu soru işaretlerini derhal kaldırmalısınız.

Ozon tedavisine Almanlar kan yıkama olarak isim vermişlerdir. Bu tedavi pek çok hastalığın çözümü için kullanılmıştır ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Tedavinin en büyük avantajlarından biri de çok farklı yollarla hastalara uygulanabilir olmasıdır.

Ozonun Vücuda Etkisi

Ozon akyuvarların gelişimini ve faaliyetlerini doğrudan etkiler. Akyuvarlar kanımızda bulunan savunma görevi gören hücrelerdir. Enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı vücudu savunan bu hücrelerin işlevselliğini ozon büyük ölçüde artırır. Bununla birlikte ozon vücudun bağışıklık sistemini de güçlendirir ve hastalıklara karşı direnci artırır. Mikroplara, bakterilere ve virüslere karşı tam zamanlı koruma sağlar.

Ozonun Cilde Etkisi

Ozon tedavisi cilde büyük etkileri olan bir tedavidir. Bu tedavi sonunda cildiniz yenilenir ve daha genç aynı zamanda da sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Tedavi cildinizde kan dolaşımını artırarak cildinizin daha yumuşak, daha pürüzsüz olmasını sağlar. Kadınlarda daha yumuşak ve daha pürüzsüz bir cilt olmazsa olmazlardandır.

Ozon Terapi Uygulamaları

Ozon tedavisinde yaygın olarak bilinen iki yöntem vardır. Bunlar majör ve minör yöntemlerdir. Majör yönteminde elli ila iki yüz mililitre kan alınarak buna uygun ozon miktarı kana karıştırılır ve kişiye verilir. Minör yöntemde ise kişiden iki ila beş cc kan alınır ve içerisine uygun miktarda ozon katılarak kaslardan enjekte edilir.

Diğer bir yöntem ise subikitan adı verilen bir yöntemdir. Bu yöntemde ozon; gaz halinde direkt olarak deri altına enjekte edilir.

Ozonun Cilt Yaşlanmasına Etkisi

İnsan cildi yaş ilerledikçe dokularının gücünü kaybeder ve kırışmaya başlar. Cilt üzerindeki çizgiler daha çok belli olur. Ozon tedavisi ile ciltteki kan dolaşımı artırılarak daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olunabilir.

Ozon Terapisi ve Uygulama Yöntemleri
//
Op.Dr. Yalçın Yarar
Diğer Hizmetler
Ozon Terapisinin Faydaları
Ozonterapi ve Estetik
Ozon Terapisinin Faydaları
Perine Estetiği
Genital Estetik
Perine Estetiği
Güneş Leke Tedavisi
Medikal Estetik
Güneş Leke Tedavisi
Jalupro Gençlik Serumu
Medikal Estetik
Jalupro Gençlik Serumu
PUREST CLİNİC /Nişantaşı
Haftaiçi: 09:00 - 18:00
Haftasonu: Kapalı